Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Październik 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  Obsługa techniczna ALFA TV

Styczeń

Rozpoczęcie Roku Jubileuszowego
Sylwester - Nowy Rok 2013

      Po raz pierwszy w Sylwestrowo-Noworoczną Noc na Placu Wolności w Centrum Drawna rozstawiona została i udekorowana kolorowymi światełkami scena mobilna Drawieńskiego Ośrodka Kultury, z której od godziny 23.00 rozbrzmiewała "żywa muzyka" w wykonaniu Jana i Karoliny z Choszczna. Przed samą północą na Plac przybył Burmistrz Drawna pan Andrzej Chmielewski z Małżonką, który skierował do wszystkich mieszkańców gminy i ich gości  serdeczne Życzenia Noworoczne.Po raz kolejny atrakcją nocy sylwestrowej była zabawa połączona z fantastycznymi prezentami. Wśród nich, jak przystało na powitanie Nowego Roku, królowały szampany oraz sprzęty gospodarstwa domowego z ekspresami do kawy, czajnikami bezprzewodowymi i odkurzaczem. Gratulujemy wszystkim wygranym Szczęściarzom. Tegoroczne sztuczne ognie „odpalone” zostały  z  ryneczku przy Placu Wolności (podziękowania dla właścicieli) jak zwykle rękami pana Edwarda Stępniewskiego z kolegą (dziękujemy  serdecznie!). Mieszkańców i  zgromadzonych na Placu gości pan Burmistrz  osobiście częstował szampanem. Muzyka praktycznie bez przerwy rozbrzmiewała do godz. 02 w Nocy; tańce na placu dopełniły potrzeby i nastroju szampańskiej zabawy, która wprowadziła zebranych w  Jubileuszowy dla Drawna Rok Obchodów 700- lecia jego lokacji. Szkoda tylko, że słaba jakość zdjęć wykonywanych w nocy nie oddaje tego nastroju. Podziękowania dla Drawieńskiej OSP,  Policji i KZU-H.

 DO SIEGO ROKU!

XXVI uroczysta sesja Rady Miejskiej w Drawnie z okazji obchodow 700-lecia Drawna

Inauguracja obchodów 700-lecia Drawna

      Dnia 18. stycznia 2013 roku w Drawieńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji obchodów 700-lecia Drawna. Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Paszkiewicza oraz Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego przybyło liczne grono dostojnych gości:

- Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa,

- Starosta Choszczeński Lesław Śliżewski,

- Wicedyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie Beata Brejwo-Kuźmicz,

- Dyrektor Biura Dyrektora Naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie Janusz Ziomek,

- Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” przy PŻM w Szczecinie Paweł Kowalski,

- I Zastępca Dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Jaromir Palusiński,

- Radni Powiatowi,

- przedstawiciele instytucji powiatowych: Komendy Powiatowej Policji, Urzędu Skarbowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Jednostki Wojskowej, Powiatowego Urzędu Sanitarnego i Powiatowej Straży Pożarnej, ARiMR,

- burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin,

- władze kościelne Dekanatu Drawno,

- przedstawiciele instytucji okolicznych gmin, oraz

- Radni Rady Miejskiej i pracownicy Urzędu Miejskiego w Drawnie,

- przedstawiciele drawieńskich placówek oświatowych, kulturalnych i organizacji pozarządowych a także sołtysi i mieszkańcy gminy Drawno.

      Otwarcia uroczystej sesji dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Paszkiewicz, który w swoim wystąpieniu wraz z wiceprzewodniczącym Romanem Grygorcewiczem przywitali zaproszonych gości. Następnie głos zabrał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, który przedstawił dokonania i dalsze perspektywy rozwoju gminy oraz historię powstania miasta i przekrój całorocznych imprez jubileuszowych.

      Uroczysta sesja była również znakomitą okazją do wręczenia Odznaki Honorowej „Za zasługi dla miasta i gminy Drawno”. Laureatami zostali: Pani Krystyna Ciechanowicz i Pan Jerzy Wiewiórowski. Nagrodę Burmistrza Drawna w postaci statuetki „Drawianin Roku” otrzymał ks. Prałat Stanisław Gulczyński. Medale pamiątkowe „Zasłużony dla powiatu choszczeńskiego” z rąk Starosty Choszczeńskiego Lesława Śliżewskiego otrzymali radni powiatowi: Pani Małgorzata Buchajczyk i Pan Jan Kuźmiński.

   Spośród zaproszonych gości głos zabrał m.in. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, który w imieniu Zarządu na ręce Burmistrza Andrzeja Chmielewskiego złożył honorowy medal z okazji 700-lecia Drawna oraz list gratulacyjny od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

        Starosta Choszczeński Lesław Śliżewski wręczył Przewodniczącemu RM i Burmistrzowi tablicę pamiątkową. Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk przekazał list gratulacyjny, również Zastępca Burmistrza Dobiegniewa Tadeusz Bednarczuk i Zastępca Burmistrza Kalisza Pomorskiego Tomasz Kołtun złożyli listy gratulacyjne.

Wiele serdecznych i ciepłych słów z okazji Jubileuszu złożył Dyrektor Biura Dyrektora Naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie Janusz Ziomek oraz Pani Beata Brejwo-Kuźmicz – Wicedyrektor ARiMR-u w Szczecinie.

       O historii miasta w minionych siedmiu wiekach mówił w swoim wykładzie dr Grzegorz Jacek Brzustowicz.

Referat z okazji 700-lecia Drawna, wygłoszony podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej Drawna 18 stycznia 2013 r.

      W dalszej części uroczystości została przedstawiona prezentacja multimedialna pod nazwą  „Drawno wczoraj i dziś”.

     Na koniec sesji ze swoim programem artystycznym wystąpił Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

      XXVI uroczystą sesję Inaugurującą Obchody 700-lecia Drawna zamknął Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Paszkiewicz. Przewodniczący RM i Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski podziękowali  wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji sesji.

      Gościom i uczestnikom sesji z okazji Inauguracji Obchodów 700-lecia Drawna, dziękujemy za przybycie.

Tekst: Alicja Łukasik

Foto: Marcin Bielatko


  


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia