Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Maj 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    Obsługa techniczna ALFA TV

08-08-2011 | DRAWIEŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

W dniu 15 kwietnia 2011 roku, na zebraniu założycielskim, zostało powołane do życia Stowarzyszenie Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku (DUTW). Na spotkaniu tym przyjęto statut, wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną nowo powstałej organizacji.

Podstawą prawną powołania Stowarzyszenia jest Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 roku ( „Prawo o stowarzyszeniach”, Dz.U. z 2001 r., Nr 79, poz. 855 z.p.z.).
Inicjatorem rozpoczęcia prac nad utworzeniem DUTW był Burmistrz Ireneusz Rzeźniewski, a jego pomysł uzyskał gorące poparcie obecnego Burmistrza p. Andrzeja Chmielewskiego.

Działalność DUTW kierowana jest do osób starszych. Uniwersytet ma bowiem za zadanie aktywizację intelektualną, kulturalną, społeczną i fizyczną seniorów; poszerzenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności, a także przyjemne spędzenie czasu w gronie rówieśników.

Twórcom Uniwersytetu przyświeca również cel pozyskania seniorów-słuchaczy na rzecz wszechstronnego rozwoju naszej społeczności.

Zadania te będą realizowane poprzez prowadzenie wykładów z różnych dziedzin wiedzy, np.: prawa, historii, zdrowia etc.  W programie przewidziano również zajęcia prowadzone w sekcjach, których ilość i dobór będzie zależał od woli i zainteresowań uczestników. Będziemy także bawić się i odpoczywać na organizowanych imprezach integracyjnych czy okolicznościowych spotkaniach towarzyskich. 

Miejscem wykładów i spotkań w sekcjach będzie Drawieński Ośrodek Kultury, którego p. dyrektor Anna Hińcza-Gnysińska jest matką chrzestną Uniwersytetu (to właśnie zasługą p. Dyrektor jest jego utworzenie), jak również rzeczniczką ścisłej współpracy pomiędzy DOK i DUTW.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, z pożytkiem i w interesujący sposób spędzić czas, nabyć nowe umiejętności – ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

Złóż deklarację przystąpienia do DUTW. Zarząd prowadzi dyżury w każdy wtorek, środę i czwartek w godz. 10.00 – 12.00 w holu kina Wedel.

Tu dowiesz się szczegółów dotyczących działalności DUTW, warunków przynależności do Stowarzyszenia, przedstawisz swoje propozycje i oczekiwania.

 

                                   SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
W imieniu Zarządu Jan Michniewicz

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia