Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Grudzień 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          Obsługa techniczna ALFA TV

27-09-2018 | Rewitalizacja Gminy Drawno - kolejne inwestycje dofinansowane z UE zakwalifikowane do realizacji w 2019 r.

Z przyjemnością informujemy, że Wniosek o przyznanie pomocy finansowej p.n.: Rewitalizacja Gminy Drawno poprzez odnowę przestrzeni publicznych i przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych – etap I w ramach działania 9,3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 469 616,16 zł – 90 % całości zadania, w związku z czym czekamy na formalne podpisanie umowy, po podpisaniu której możliwa będzie realizacja 3 zadań, które zostały ujęte we wniosku, a są to:

Budowa promenady nad jeziorem Grażyna w Drawnie. W ramach wniosku zaplanowaliśmy budowę ciągów komunikacyjnych przeznaczonych dla ruchu pieszego i rowerowego, budowę pomostu, oświetlenie, wiata z wyposażeniem, oraz elementy małej architektury wraz z zagospodarowaniem terenu. Dzięki dofinansowaniu w wysokości do 90% wartości zadania zagospodarowane zostanie nabrzeże jeziora Grażyna przy ul. Kaliskiej – Kolejowej.

Budowa świetlicy wiejskiej w Niemieńsku. W związku ze zgłaszanym od kilku lat zapotrzebowaniem mieszkańców na budowę obiektu, zaplanowaliśmy budowę świetlicy w Niemieńsku, która zostanie zlokalizowana przy terenie obecnego boiska. W ramach zadania współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego powstanie 1 kondygnacyjny budynek o wartości prawie pół miliona złotych, przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Teren w pobliżu utwardzony zostanie płytami ażurowymi. Przy budynku powstanie taras oraz opaska wokół budynku. Budynek zostanie wyposażony w wewnętrzne instalacje i w niezbędne umeblowanie.

Przebudowa drogi gminnej w Święciechowie – Aleja Kasztanowa. W ramach procesu rewitalizacji objętego wnioskiem o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego zaplanowano zagospodarowanie przestrzeni wzdłuż Alei Kasztanowej. Wymienione zostaną wszystkie nawierzchnie ciągów komunikacyjnych. Powstaną miejsca z ławeczkami, tablicami, nasadzeniami. Zadanie jest to szczególnie ważne dla mieszkańców Świeciechowa oraz dla seniorów, dzieci i młodzieży, ponieważ obecnie oferta rekreacyjna i aktywizacyjna w tym zakresie jest niewystarczająca.

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia