Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Maj 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      Obsługa techniczna ALFA TV

06-06-2017 | Dzień Dziecka Barnimiu

W sobotę nic jeszcze nie wskazywało na to, że dnia następnego, tj. w niedzielę 4 czerwca 2017r. organizowany po raz XXI przez Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu DZIEŃ DZIECKA „ BĄDŹMY RAZEM” odbędzie się w większych bądź mniejszych strugach deszczu. Niestety, pogody zaplanować się nie da, ale pogodę ducha już tak, bo zarówno dzieci jak i całe rodziny „zameldowały się” z parasolami na pełnym jak zawsze atrakcji boisku w Barnimiu. Festyn rozpoczął się o godzinie 11.00 Mszą Św. Polową celebrowaną przez dyr. Caritas Archodiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej księdza MACIEJA SZMUCA, który razem z Andrzejem Konopelskim (przełożonym PZC), Anną Hińcza-Gnysińską (dyrektorem DOK) i Ks. Wojciechem Kozubem (Proboszcz Parafii Barnimie) dokonał również oficjalnego otwarcia imprezy. Następnie głos zabrał Starosta Choszczeński p. Adam Andriaszkiewicz, który gościł na Festynie wraz z Wicestarostą p. Wiolettą Kaszak; później życzenia wszystkim dzieciakom w dniu ich święta przekazał Burmistrz Drawna p. Andrzej Chmielewski.

Oprócz głównego organizatora Festynu -Caritas Barnimie współorganizatorami byli: Burmistrz Drawna oraz Drawieński Ośrodek Kultury. Sponsorem strategicznym tradycyjnie była firma: Jeronimo MARTINS BIEDRONKA, a patronat medialny pełniła firma - E-CHO Media Choszczno. Tak wielka impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego, rzeczowego czy pracy ludzkiej ogromnej rzeszy instytucji i osób, którym przekazujemy nasze ogromne podziękowania:

Firma „Pierot” zabawki ze Szczecina,

Gmina Drawno,

Zarząd Powiatu Choszczeńskiego,

Gmina Kalisz Pomorski,

GBS Choszczno,

Nadleśnictwa: Drawno , Głusko, Kalisz Pomorski,

PŻM Szczecin- Związek Zawodowy marynarzy,

RSP Rzecko,

KP Policji w Choszcznie,

Rebudrog sp.z o.o.- Rębusz,

M-GOPS w Drawnie,

PCPR w Choszcznie,

Drawieński Park Narodowy,

Mini Sam Karotka- Drawno,

Poldanor S.A. Przechlewo,

Prywatna Komunikacja Lokalna Jacek s.c.w Drawnie ,

ZUL Sylwia Tarnowska-Grzegorz Dąbrowski Drawno,

Fundacja Dzieło Świętego Jakuba,

Rady sołeckie gm. Drawno: Święciechów, Chomętowo, Dominikowo, Barnimie, Kiełpino, Niemieńsko, Zatom , Konotop,

Enea Oświetlenie,

Usługi transportowe Ryszard Nikorowicz Drawno,

Cukiernia „lider” Szczecin.

Jedną z większych atrakcji festynu przez lata bywały dmuchańce Fantastycznego Świata Zabaw ze Szczecina. W tym roku najbardziej wytrwali korzystali z nich wraz z dodatkowym „mokrym” poślizgiem. Ponadto można było odwiedzać ekspozycję Patrolu Saperskiego 12-tej Brygady Zmechanizowanej, sprzęt wojskowy: Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak i Armatohaubicę DANĘ, stoiska promocyjne DPN, Nadleśnictwa Drawno, ODR Barzkowice, WKU Stargard, Poradni Pedagogiczno -Psychologicznej z Choszczna, Powiatowego Koła Diabetyków Choszczno, AVON, ORIFLAME, stoisko dmuchania balonów, loterię fantową i stoiska gastronomiczne. Wszystkim dzieciom nieodpłatnie wydawane były talony na paczki „Biedronki”, napoje, pączki i kiełbaski. Była też pajda chleba ze smalcem domowej roboty i jak zwykle przepyszne ciasto. Szczudlarz Krzystof pomiędzy kroplami deszczu kręcił cuda z balonów, a opiekunki świetlic z Dominikowa i Brzezin wraz z instruktorką plastyki DOK p. Elżbietą Bacztub przez cały czas trwania festynu malowały dzieciom twarze. Po boisku wędrowała także maskotka Powiatu Choszczeńskiego – Piastek, a meleksem LOT-u Wokół Drawy przemieszczały się zmieniające się wciąż grupy dzieciaków. W trakcie festynu p. Dorota Konopelska przeprowadziła, cieszący się dużym zainteresowaniem, konkurs wiedzy o ENEA i konkurs plastyczny (Enea Oświetlenie). Następnie w dwóch utworach bardzo fajnie zaprezentowała się Schola z Kalisza Pomorskiego, a na zakończenie wystąpiły dzieciaki i młodzież z Drawieńskiego Ośrodka Kultury (sekcja wokalna DOK prowadzona przez Bartka Michalczyka w osobach: Hani Dziatko i Zuzi Jakubas; dwie sekcje taneczne: BALANS i CUKSY- prowadzone przez p. Magdę Szarawagę, laureaci konkursu Masz Talent i Śpiewam dla Mamy: wokaliści - Miriam Jakubas, Wiktor Kiszczuk i Amelka Brocka oraz duet taneczny - Nikola Erdman i Szymon Brocki). Dla wszystkich były słodkości, a w Drawieńskim Ośrodku Kultury występujący otrzymają jeszcze dodatkowe, prezentowe podziękowania. Naprawdę należy docenić nie tylko ich, ale także rodziców, bo mimo nienajlepszej pogody spora grupa zechciała się zaprezentować.

Z ogromnej rzeszy osób pracujących przy organizacji festynu wymieńmy choć część: Joanna Kominiarek; Alicja Łukasik, Elżbieta Szumotalska, Ewa Paszkowska, Kasia Maćkowiak, Kinga i Ewelina Maćkowiak, Helena Babiracka, Jolanta i Jan Kucharscy, Janusz Wasieczko, Teresa Konopelska, Danuta i Marek Drzymała, Marta i Daria Komorowskie, Sandra i Marek Filipczak, Agnieszka Biegniewska, Mariola Komarzańska (przygotowała smalec), Kasia Komorowska, Dorota Konopelska, Angelika Okupny, Natalia Zajaczkowska, Państwo Wasilewiczowie...

Szkoda, że deszcz nie pozwolił na przygotowane pokazu Ratowników DEUTSCHES ROTES KREUTZ (NIEMCY) OKRĘGU MARKISCH-ODER-HAWEL-SPREE E.V., czy pokazu sprzętu policyjnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Nie mogliśmy przeprowadzić także zawodów sportowych na dużym boisku, choć mecz piłki nożnej o mistrzostwo klasy „A” pomiędzy „Świtem” Barnimie a „Gryfem” Objezierze rozpoczął się o czasie - mimo fatalnej aury. Ale tu grali dorośli.

Wszystkim, naprawdę WSZYSTKIM serdecznie dziękujemy za pomoc, wsparcie i po prostu za obecność. A hasło Caritas Polska „Bądźmy razem” jest tego najlepszym przykładem.

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia