Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Kwiecień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      Obsługa techniczna ALFA TV

18-05-2009 | Uroczyste otwarcie "Orlika 2012" w Drawnie

W czwartek 14 maja 2009r. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk "Orlik 2012”. Boisko wraz z infrastrukturą powstało przy ul. Stefana Żeromskiego w Drawnie.

Nowoczesny kompleks boisk powstał w ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012”. Budowa boiska wraz z obiektami towarzyszącymi została sfinansowana wspólnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorząd województwa zachodniopomorskiego oraz z budżetu gminy Drawno.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Drawna – Ireneusz Rzeźniewski, a ks. dziekan kan. Stanisław Gulczyński poświęcił nowy obiekt.W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście między innymi Sławomir Nitras – poseł na Sejm RP, Wojciech Drożdż – wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Andrzej Chmielewski – wicewojewoda zachodniopomorski, Roman Lubiniecki – starosta choszczeński oraz przedstawiciele procesu inwestycyjnego. Na uroczystość otwarcia licznie przybyła młodzież z drawieńskich szkół oraz mieszkańcy.
Nowopowstały obiekt, zlokalizowany przy Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu Miejskim będzie udostępniany dzieciom i młodzieży w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego. Będzie się przyczyniał do popularyzacji aktywnego stylu życia, w tym rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką. Położenie tego bardzo oczekiwanego w Drawnie zaplecza sportowego jest dość niezwykłe, bo znajduje się ono na wysokiej skarpie, poniżej której usytuowane jest malownicze jezioro Adamowo. Dodatkową atrakcją jest przepływająca przez jezioro rzeka Drawa.
 
Podczas uroczystości można było podziwiać występy artystyczne dzieci z drawieńskich szkół pod kierunkiem Pań: Anety Dzierbun i Agnieszki Wlazłowskiej-Nykiel. Inauguracyjne mecze rozegrali trampkarze Piotra Zajączkowskiego oraz piłkarze ręczni Roberta Kowalewskiego.
W skład nowego kompleksu sportowego wchodzi boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej koszykówki i siatkówki, kort tenisowy oraz budynek socjalny z szatniami.
Teren jest ogrodzony i oświetlony, a boiska będą czynne każdego dnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego, a od godziny 16:00 do 21:00 dla wszystkich zainteresowanych.
Natomiast w soboty i niedziele zapraszamy od 12:00 do 18:30.
Boisko jest bezpłatne i ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców gminy.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia