Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    Obsługa techniczna ALFA TV

07-11-2018 | Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

W bieżącym roku przedszkolnym nasza placówka Przedszkole Miejskie w Drawnie przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, J. Lipiński - Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne „Bliżej Przedszkola”, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy „Rokiczanka ".

więcej »

06-11-2018 | Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W sobotę w Drawieńskim Ośrodku Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość - "Złote Gody". Jubilaci z rąk Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drawnie Czesława Paszkiewicza otrzymali Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Jubilaci dla uczczenia jubileuszu złożyli sobie na wzajem podziękowania za wspólne 50 lat. Były gratulacje, kwiaty, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień.

więcej »

05-11-2018 | Wyniki ponownego głosowania i wyboru Burmistrza

Przedstawiamy Państwu wyniki z ponownego głosowania i wyboru Burmistrza przeprowadzonego w dniu 4 listopada 2018 r.

Wyniki

więcej »

02-11-2018 | Przebudowana ulica Poprzeczna już w użytku

Dobiegła końca przebudowa odcinka ulicy Poprzecznej. W ramach robót budowlanych, których wykonawcą był Zakład Usługowo – Budowlany „DARJAN” z siedzibą w Choszcznie przy ulicy Stargardzkiej 43 A, 73-200 Choszczno, wykonano przebudowę nawierzchni drogi, chodników, poboczy oraz parkingu – udostępniono więcej miejsc parkingowych dla mieszkańców. W najbliższym czasie planowane jest również doświetlenie miejsc parkingowych.

więcej »

02-11-2018 | Dobra współpraca z Województwem szansą poprawy infrastruktury drogowej w Drawnie

We współpracy Gminy Drawno z Województwem Zachodniopomorskim ukończono pierwszy etap przebudowy drogi w ciągu ulicy Choszczeńskiej. Na odcinku od cmentarza do boiska wyremontowano nawierzchnię drogi, poszerzono i przebudowano nawierzchnię chodników z wymianą i przeniesieniem słupów oświetleniowych, udostępniono nowe miejsca parkingowe. W przyszłym roku, przy utrzymaniu tak dobrej współpracy, planowany jest kolejny etap przebudowy. Ustalono również po odbyciu wielu spotkań sukcesywną przebudowę linii napowietrznej w całym ciągu ulicy Choszczeńskiej.  

więcej »

02-11-2018 | Zabłysły światła w Rościnie

Uruchomiono oświetlenie drogowe w Rościnie. Wykonano 5 punktów oświetleniowych w drodze gminnej. Kontynuację budowy oświetlenia dalszej części Rościna zaplanowano w przyszłym roku.  

 

więcej »

02-11-2018 | Szansa na poprawę wizerunku centrum Drawna

Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski w dniu 31.10.2018 r. po raz kolejny spotkał się z przedstawicielem właściciela budynku „Domu Towarowego” Panem Tadeuszem Gorzynikiem, aby znaleźć rozwiązanie problemu tego nieestetycznego miejsca. Właściciel zaproponował Gminie Drawno odkupienie obiektu. Ze strony Gminy zaproponowano, aby w ewentualnym rozliczeniu tej transakcji uwzględniono przekazanie działek gminnych m.in. przy ul. Chomętowskiej za „elpomem”. Właściciel budynku jednocześnie zobowiązał się do wyburzenia budynku i uporządkowanie terenu na swój koszt. Temat jest otwarty, z pewnością ewentualna transakcja będzie szczegółowo omawiana z nową Radą Miejską w Drawnie.

więcej »

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia